הסכם גירושין

הסכם גירושין נערך בהסכמה בין בני הזוג שהחליטו להיפרד ללא הליכים משפטיים ארוכים. והוא יעיל מבחינה רגשית כאשר מבני הזוג ומילדיהם נחסכים ההליכים הקשים רגשית הכוללים הכפשות הדדיות, חקירות נגדיות בבית המשפט והרבה רגשות מרים בין הצדדים.

עריכת הסכם גירושין

הסכם גירושין נערך בהסכמה בין בני הזוג שהחליטו להיפרד ללא הליכים משפטיים ארוכים.
הסכם גירושין שנערך בדרך זו חוסך לבני הזוג זמן רב בניהול הליך גירושין בערכאה משפטית.
הסכם גירושין כולל הוא קודם כל יעיל   – הוא חוסך לצדדים ניהול הליך גירושין המורכב ממספר הליכים נפרדים, הוא יעיל יותר מבחינה כספית וחוסך לבני הזוג הוצאות גדולות לאין שיעור על ניהול ההליך בבית המשפט והוא יעיל מבחינה רגשית  כאשר מבני הזוג ומילדיהם נחסכים ההליכים הקשים רגשית הכוללים הכפשות הדדיות, חקירות נגדיות בבית המשפט והרבה רגשות מרים בין הצדדים.
גרושין עם הסכם הם גירושים מהירים יותר והם אינם מתפרסים על פני תקופה ארוכה שיכולה גם להימשך שנים ובני הזוג מתפנים להמשיך בחייהם.

לאחר עריכת ההסכם, בני הזוג יכולים לפנות לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה על מנת לאשר את ההסכם ולתת לו תוקף של פסק-דין, ולאחר מכן לפנות לבית הדין הרבני ולהתגרש בהסכמה, מבלי שאחד מהם יצטרך להוכיח את קיומה של עילת הגירושין.
ההסכם יכול להיערך ע"י שיח ישיר בין בני הזוג או באמצעות עורכי דין המייצגים אותם או שהוא יכול להיות תוצאה של הליך גישור בהשתתפות בני הזוג.

במסגרת הסכם גירושין נהוג לכלול את הנושאים הבאים:

  • חלוקת הרכוש המשותף ברוב המקרים, דירת המגורים היא הנכס החשוב ביותר שיש לבני הזוג. כחלק מהסכם הגירושין מגיעים בני הזוג להסכמות גם לעניין חלוקת הרכוש המשותף ועליהם להחליט לעניין הדירה האם היא תימכר בשוק או לאחד מבני הזוג, או שאולי אחד מבני הזוג יישאר בדירה עם ילדיהם המשותפים. כמו כן עליהם להגיע להסכמות לעניין רכושם המשותף שנצבר במהלך חייהם במשותפים.
  • משמורת הילדים וחלוקת זמני השהות כדאי לקבוע במסגרת הסכם הגירושין את סוגיית משמורת הילדים וחלוקת זמני השהות. מי ישמש כהורה המשמורן, הסדרת זמני השהות בין ההורים או לחילופין הורות משותפת של שניהם.
  • מזונות הילדים – הסדרת עניין מזונות הילדים – על כמה יעמוד סכום דמי המזונות החודשיים, באילו תשלומים הקשורים לילדים יישאו הצדדים בחלקים שווים ועוד.
  • הסכמה למתן גט  – היות שבתי הדין הרבניים דורשים את הסכמתם של שני בני הזוג לגירושין, סעיף זה מהווה חלק אינטגרלי מן ההסכם. במסגרת ההסכם, קובעים בני הזוג כי יפנו בהסכמה אל בי הדין הרבני לצורך סידור הגט ביניהם.

עריכת הסכם גירושין הוא פתרון מבורך הן לבני הזוג והן לילדיהם, והוא חוסך כאמור לבני הזוג ניהול של הליכים משפטיים קשים ומורכבים הן ברמה הכספית והן ברמה הרגשית.  כמו כן, זו הדרך לשמור על יחסים תקינים בין בני הזוג, שנדרשים להם בכדי לגדל את ילדיהם המשותפים. לכן, חשוב תמיד לנסות לערוך הסכם גירושין ולנסות להימנע מניהול הליכים משפטיים, עד כמה שניתן.

לקבלת ייעוץ משפטי המתאים לכם באופן אישי פנו למשרדינו לתיאום פגישה. 

יש לכם שאלה?

כתבו לי:

דילוג לתוכן